رویه بازگرداندن

یکی از مسائلی که فروشگاه چلیکا همیشه به آن توجه داشته و از اولویتهای کاری مجموعه بوده است رضایت خاطر و جلب اعتماد مشتریان میباشد اما با وجود این امکان دارد پس از خرید مشتریان عزیز با مشکلاتی مواجه شوند بنابراین خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

فروشگاه چلیکا برای تمامی کالاهای خود 24 ساعت زمان تست کالا را در نظر گرفته است اما برخی از کالاها که از طرف سازمان تجهیزات پزشکی برای برگرداندن کالا منع شده است شامل این زمان برای تست کالا نمی شوند.

هنگام برگرداندن کالا باید نکات زیر را رعایت بفرمایید:

برای تمامی محصولات عکسهایی قرار داده شده است که میتوانید با مشاهده عکس‎ها انتخاب بهتری داشته باشید اما امکان دارد عکسها در پاره ای از جزییات با کالا متفاوت باشند بنابراین دلیل مغایرت کالا با عکس مشمول تست و تعویض نخواهد شد.
اگر آسیب به کالا به دلیل استفاده نادرست توسط مشتری به وجود بیاید شامل این تست و تعویض نخواهد شد.
اگر کالایی بدون فاکتور و با شرایط اولیه برگشت داده نشود شامل این تست و تعویض نخواهد شد.
اگر کالای برگشت داده شده با عدم موجودی مواجه شده باشد و امکان ارسال کالایی مشابه آن وجود نداشته باشد فروشگاه چلیکا می‎تواند مبلغ واریزی مشتری به شماره حساب اعلام شده توسط ایشان عودت دهد.
لازم است برای برگرداندن کالا کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آنها جلوگیری شود.
تمامی ایرادات اعلام شده توسط مشتری، توسط تیم کنترل کیفیت چلیکا مورد بررسی قرار میگیرند و در صورت تایید وجود نقص فنی کالا مشمول این ماده و تعویض خواهد شد.
اگر کالایی که برای شما ارسال شده با کالایی که سفارش دادهاید مغایر باشد هنگامیکه امکان تشخیص مغایرت بدون بازکردن بستهبندی و استفاده از آن وجود دارد تعویض کالا زمانی برای مشتری انجام میشود که کالا با بستهبندی اولیه و به صورت اورجینال تحویل چلیکا دهد.
اگر امکان تشخیص مغایرت فقط با بازکردن بسته بندی قابل تشخیص بود باید کالا بدون استفاده و با شرایط اولیه کارتن اصلی عودت داده شود.
اگر استفاده نادرست کاربر باعث ایجاد اشکال ظاهری یا فنی در کالا شود مانند نصب و راه اندازی غیرمعمول، جابه جایی و نقل و انتقالات غیرمتعارف، نگهداری و استفاده نادرست بدون توجه به دفترچه راهنمای محصول شامل تعویض 24 ساعته چلیکا نخواهد شد.
فروشگاه چلیکا موظف است تمام کالاها را با ظاهری سالم به مشتریان تحویل دهد بنابراین اگر خسارتی هنگام نقل و انتقال کالاها صورت گیرد و کالا قبل از رسیدن به دست مشتری دچار عیب و ایراد ظاهری گردد جبران خسارت بر عهده شرکت حمل ونقل کالاهاست و چلیکا در صورت تایید شرکت حمل کننده برای تسهیل در امور خسارت را جبران میکند و کالای مشتری تعویض خواهد شد.
اگر کالاهای مرجوعی توسط تیم کنترل کیفیت چلیکا بررسی شود و بدون ایراد تشخیص داده شود همان کالا مجدد برای مشتری ارسال خواهد شد و اگر مشتری از باز پس گرفتن آن خودداری کند کالا به مدت 15 روز نزد چلیکا امانت نگهداشته میشود و پس از اتمام این مدت چلیکا در مقابل زیان وارد شده و یا مفقودشدن کالا هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.
در صورت مرجوع کردن کالا قبل از هر اقدامی با شماره تلفن 71054054-021 امور مشتریان چلیکا تماس گرفته و مراتب را اطلاع دهید. همچنین ذکر شماره سفارش برای هر امری واجب خواهد بود.
کالای مرجوعی را با ظاهر و بسته بندی اولیه با شرکت خدمات پستی برای چلیکا ارسال کنید و کد رسید پستی ارسال را نیز به امور مشتریان ارائه دهید.
اگر ساکن شهر تهران هستید برای عودت دادن کالا با امور مشتریان چلیکا هماهنگی لازم را بفرمایید.
از نوشتن آدرس، زدن برچسب، نوشتن توضیحات و ایرادات محصول و هرگونه آسیبی بر روی جعبه اصلی کالا بپرهیزید.
کالای مرجوع شده را به آدرس وارد شده در تماس با ما ارسال فرمایید.
اگر ایراد فنی و ظاهری توسط تیم کنترل کیفیت چلیکا تایید شود هزینه بازگشت کالا با چلیکا خواهد بود.
اگر پس از عودت کالا و تایید شدن ایرادات آن توسط چلیکا قیمت کالا تغییر کرده یا موجودی آن تمام شود حقی برای مشتری ایجاد نشده و چلیکا هیچ مسئولیتی را برعهده نمیگیرد. وظیفه چلیکا برگشت وجه به حساب مشتری و یا ارسال کالایی دیگر با احتساب مابه التفاوت آن به انتخاب مشتری میباشد.
پس از تحویل کالای مرجوعی توسط چلیکا در صورت نیاز به عودت وجه حداکثر تا 72 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.